گرمایش حرارت مرکزی با آب گرم متداول ترین سیستم تاسیسات ساختمان می‌باشد.
دیگ فولادی مهم‌ترین مولد گرمایی در تاسیسات حرارت مرکزی می‌باشد که عمل انتقال حرارت حاصل از سوخت به آب را انجام می‌دهد و از ظرفيت 80,000 کيلوکالري بر ساعت تا 16,000,000 کيلوکالري بر ساعت توليد مي رسد. ديگ آب‌ گرم حداکثر دماي آب ديگ 90 درجه سانتيگراد و از فشار 2 بار تا 16 بار م...

گرمایش حرارت مرکزی با آب گرم متداول ترین سیستم تاسیسات ساختمان می‌باشد.
دیگ فولادی مهم‌ترین مولد گرمایی در تاسیسات حرارت مرکزی می‌باشد که عمل انتقال حرارت حاصل از سوخت به آب را انجام می‌دهد و از ظرفيت 80,000 کيلوکالري بر ساعت تا 16,000,000 کيلوکالري بر ساعت توليد مي رسد. ديگ آب‌ گرم حداکثر دماي آب ديگ 90 درجه سانتيگراد و از فشار 2 بار تا 16 بار مي‌باشد.

در ديگ فولادي انرژي حرارتي از سوخت يا حاملهاي انرژي (که توسط مشعل توليد حرارت مي نمايد ) گرفته شده و به آب درون ديگ انتقال داده مي شود. بسته به نوع کاربري ، آب مي تواند در ديگ ها به آب گرم (90 درجه سلسيوس) ، آب داغ (160 درجه سلسيوس) که با افزايش فشار آب و يا بخار تبديل شود.

همچنین دیگ ها به سه دسته تقسیم می شوند که شامل موارد زیر می باشد:
1- دیگ آب گرم
2-دیگ آب داغ
3-دیگ بخار

اجزاي تشکيل دهنده ديگ فولادی آبگرم به صورت زیر می باشد:
1- پوسته يا بدنه ديگ که آب بعنوان سيال حرارتي داخل آن نگهداري مي شود.
2- کوره اصلي که اولين مرحله ورود سوخت به داخل بويلر از طريق آن انجام مي‌شود.
3- لوله هاي پاس حرارتي
4- درب ها
5- پايه ها و اتصالات ديگ فولادي آبگرم

در هنگام خرید دیگ فولادی ( بویلر ) باید به نکاتی از نظیر مزیت و عیوب های مختلف دیگ ها بسیار توجه کرد و با در نظر گرفتن تمامی موارد ( خواسته ها ، کیفیت و امکانات ) خرید خود را باکیفیت تر نمایید .
مزایای دیگ های فولادی :
1- طول عمر این دیگ ها بالا تر است.
2- راندمان و بازده حرارتی بالا
3- ظرفیت آن ها تقریبا نامحدود است. ( مناسب جهت پروژه های بزرگ )
4- قابلیت تحمل شوک های حرارتی را دارند.
5- فشار های خیلی بالا را می توانند تحمل کنند ( مناسب جهت ساختمان های مرتفع )
6- قابلیت تطابق با هر نوع سوخت را دارند.

معایب دیگ های فولادی همچنین شامل موارد زیر می باشد :
1- چون در کارخانه به صورت یکپارچه ساخته می شوند حمل و نقل آن مشکل است.
2- در صورت خرابی هزینه تعمیر آن ها بالاتر است.
3- ظرفیت آن ها ثابت و غیر قابل تغییر است.
بنابراین با در نظر گرفتن تمامی موارد فوق میتوان خرید دیگ فولادی را انجام داد که از بهره وری آن در صنعت خود مورد استفاده قرار بگیرد.
دیگ های آبگرم به صورت زیر تقسیم بندی می گردد:
1- بویلرهای فولادی فایرتیوب آب گرم
2- بویلرهای فولادی واترتیوب آب گرم

بویلرهای آبگرم فولادی :
بویلرهایی هستند که در آن از فولاد کربنی به عنوان متریال در بویلر استفاده شده است
دیگ فولادی آب گرم به صورت یک پارچه در کارخانه و از ورق و لوله فولادی آلیاژی آتشخوار تولید می گردد.

اطلاعاتی درباره ی لوله های آتشخوار :
لوله های آتشخوار دسته ایی از لوله های صنعتی هستند که بدلیل آلیاژ عنصر کربن و منگنز مقاومت بسیار بالایی در تحمل حرارت را دارند. آلیاژ لوله های آتشخوار معمولا دارای 17/0 تا 19/0 درصد کربن بوده که وجود کربن باعث سختی فولاد شده و دارای 55/0 تا 8/0 درصد منگنز می باشند که آلیاژ ترکیبی حاصله تحمل حرارت های بالای 450 درجه سانتی گراد را دارا می باشند.
بیشترین کاربرد لوله های آتشخوار در ساخت دیگ های بخار یا همان بویلرهای صنعتی و سیستم های مبدل حرارتی بوده و بطورکلی هرجا که نیاز به تحمل فشار و حرارت بالا در سیستم انتقال حرارتی در صنایع هست پای لوله های آتشخوار به میان می آید.

دیگ های آب گرم بر اساس استاندارد بین امللی B.S EN855 و ISIRI7911 که توسط شرکتهای بازرسی فنی داراری پروانه تایید صلاحیت از سازمان موسسه استاندارد وتحقیقات صنعتی ایران صورت میپذیرد.

فروش دیگ فولادی :
شرکت دلتا تجهیز تاکنون توانسته فروش دیگ فولادی را به صورت مستقیم (تولید کننده به خریدار) بدون وجود واسطه ها در سری خدمات خود بگذارد وهمچنین زمان تولید و تحویل آن را میتوانیم یکی از امکاناتی نام ببریم که سایر شرکت های موجود قادر به ارائه آن نیستند.

قیمت دیگ فولادی ( قیمت بویلرهای فولادی) :
با توجه به نوسانات قیمت ها برای خرید دیگ فولادی و یا به دست آوردن اطلاعاتی در رابطه با قیمت دیگ فولادی همواره شما میتوانید با ارتباط برقرار کردن ، با مشاورین مهندسین شرکت دلتا تجهیز از آخرین قیمت دیگ فولادی و استعلام موجودی آن ها با خبر شوید

بیشتر

دیگ فولادی 

لیست مقایسه محصولات

انصراف
جستجوی پیشرفته